עמוד הבית

תזונה בזמן הנקה

ההנקה ממשיכה עבור התינוק את רצף האכילה שלו מהרחם. ברחם הוא היה עטוף במים אמניוטים. משבוע 12-14 המים האמניוטים מעבירים לעובר רכיבי מזון ויחד עימם את הטעמים והריחות של המזונות שאמו אוכלת. אחרי כתשעה חדשים, ממשיך רצף הטעמים והריחות של מה שאוכלת אמו דרך החלב.
בבסיס ההישרדות שלנו עומד המזון. הטבע דואג שתינוק יתרגל לטעמי המזון המקיימים את אמו וילמד לאהוב אותם. הטבע דואג לכך שהילד יוכל לזהות בין מזון אכיל, לבין מזון שאינו אכיל.

היום, עוד יותר מתמיד, כשניתנת לנו האפשרות אכול מזונות אכילים שאינם בהכרח בריאים ולצמצם את מגוון התזונה, ניתנת לנו גם ההזדמנות לבחור בתזונה עשירה ובריאה. התינוק יגדל לסביבה של שפע ועושר של מזונות, ולאם המיניקה יש הזדמנות להשפיע על המסגרת של העדפות שלו מתוך כל השפע. מתוך המסגרת הזו, התינוק יכול לפתח את העדפותיו ונטיותיו האישיות. תינוק שנחשף באופן רציף לטעמם של ירקות ופרות יתרגל לטעמם ויאמץ מתוכם את אלו העדיפים עליו.

ההנקה משפיעה גם על הערכים התזונתיים שיקבל הילד. כמות הויטמינים והמינרלים שיקבל תלויה, בין השאר בתזונה ובמצב התזונתי של האם המיניקה. כמו כן כמות הנוזלים שיקבל מהאם תלויה במצב הנוזלים של האם המיניקה.

ככל שההנקה נמשכת לתוך שלב האכילה של התינוק או הפעוט ישנן שאלות שיכולות לעלות, כמו:

  • מדוע ישנם תינוקות יונקים שכמעט ולא אוכלים עד גיל שנתיים?
  • האם צריך לדאוג כאשר תינוק יונק/פעוט יונק, אוכל מגוון דל ומעט?
  • מדוע תינוק יונק לא תמיד ירצה מזון שאנחנו מכינים לו במיוחד?
  • איך אוכל להשפיע על הילד שלי לאכול סוגי מזון מסוימים?
  • מה יכול לגרום לעצירות אצל תינוק שתזונתו הנקה בלבד?
  • איך התזונה של האם המיניקה משפיעה על צבע ומרקם היציאות?


אם אתן מתמודדות עם השאלות האלו, או אם אתן רוצות לברר איך להשפיע על התזונה של התינוק, אשמח לראותכן באופן אישי או שתוכלו להזמין אותי להרצאה.

ליצירת קשר....

חיפוש