עמוד הבית אודותי

אודותי

קצת על עצמי:

שמי דפנה רון (שטרן). את מקצוע התזונה למדתי בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית. גישת הטיפול שלי מתגבשת אחרי 18 שנות נסיון, בעיקר במסגרת מרפאות של קופות החולים. בתחילת דרכי הרגשתי אי-נוחות גוברת ככל שפגשתי יותר אנשים שלא עלה בידי לעזור להם בכלים שהיו לי. במהלך השנים נחשפתי לגישות יעוץ שבבסיסן הקשבה, פתיחות וקבלת השונות שבין האנשים. הן חיזקו אצלי את התחושה שהידע שלי אינו מספיק וכי הידע של מקבל היעוץ הוא המפתח להצלחת הטיפול. זהו הידע על אורח-החיים המייטיב עימו ועל המכשולים העומדים בדרך למימוש אותו אורח-חיים. חלק מתפקידי כיועצת תזונה, כמו שאני רואה אותו היום, הוא בהעלאת הידע הזה למודעות. המורים שלי לגישה הם מקבלי-היעוץ- מבוגרים, נוער וילדים.

בשנים האחרונות, נוספו שלושה מורים גדולים, שלושת ילדי, המפגישים אותי עם נושא האוכל, האכילה ודימוי הגוף באופן רציף. בנוכחותם אין לי ברירה אלא לראות מה הן נקודות החולשה שלי בכל הקשור לנושא, ומרגע שאני רואה אותן קשה שלא לרצות לשנות אותן. תהליך זה שאני עוברת, עוזר לי לנסות ולהבין יותר את התהליכים שעוברים האחרים עם אוכל.

אצל כל אחד טמון הידע על אוכל ואכילה שיהיו טובים לו. הנגישות לידע הזה והבחירה להענות לו, מאפשרים יחסים של שלווה ושלום עם האוכל והגוף.  שלווה ושלום עם האוכל מאפשרים מרחב לצמיחה של מחשבות חיוביות ושל עיסוק ממלא יותר. מאפשרים לקיים בית שבו אוירה של הנאה שלמה מאוכל. הנאה שתתבטא בקנייה של האוכל, בהכנתו ובאכילתו.

נסיון מקצועי:

נסיון העבר שלי כולל יעוץ במרפאות קופות החולים מכבי וכללית, במכון גסטרואנטרולוגי ובמרפאת סוכרת. עבדתי כיועצת-תזונה במרכז לטיפול בהפרעות אכילה בשחף -עמותה למיגור הפרעות אכילה; הנחתי קבוצות להרזייה, למטופלי-סוכרת ולהורים לילדים עם עודף משקל. בנוסף, העברתי הרצאות בנושאים שונים בתזונה, כמו גם תכניות חינוך לתזונה בבתי-ספר.

השכלתי כוללת תואר ראשון בתזונה קלינית ותואר שני בגנטיקה, וקורסי העשרה וסדנאות בנושאים שונים ומגוונים, כגון: השמנת ילדים, הפרעות אכילה, הנעה לשינוי, מחלות של מערכת העיכול וסוכרת.

לחצו כאן ליצירת קשר.

חיפוש